Kapat
Oyun İnceleme 158 0

Trine 2 İncelemesi

Frozenbyte tarafından 2009 yılında çıkarılan Trine’nın yeni serisi trine 2 duyurdu. Aksiyon-platform katagorisinde bulunan yapım, 2 yıl aradan sonra oyuncularıyla buluştu. Günümüzde neredeyse bütün oyunlar efekt, atmosfer çalışmaları yerine daha çok hikayelemeye önem gösteriliyor. Trine 2 birçok oyun gibi standart bir hikayeye sahip buda oyun için eksi bir yön.

Trine 2 senaryosu ise şöyle;
Krallık tehlike saldırı altındadır, bu saldırıya karşı koymak için 3 silahşör bir araya gelip ülkelerini korumayı amaçlamaktadır. Bu 3 silahşörlerden birincisi büyücü Amadeus. Pek yetenekli olmayan büyücü amedeus yaşlı olmasına rağmen hala bir öğrencidir. Evli ve çocuklu olmasına rağmen akşamları karısından gizlice odasında en büyük hobisi olan büyücülük ve en çok ilgisini çeken ateş topu büyüsü üzerinde gizlice çalışıyor. Öğrenci olmasına rağmen yinede ufak büyü numaraları yapabiliyor ve macerada önemli rol üstleniyor. Ufak boyuyla ve yaşlı olmasından dolayı pekte güçlü sayılmaz ama çok yaratıcı bir kişiliğe sahip. Diğer kahramanımız ise bir şövalye olan Pontius. Bu karakter daha çok yaratıklarla savaşacağınız zaman attack yetenekleri yüksek özelliklere sahip. Pontius adlı şovalye karakter kilolu ve boğazına oldukça düşkün. 3 karakter arasında savaşmayı, ülkesini savunmayı ve kahraman olmayı en çok isteyen o. Son karakterimiz ise bir bayan ve hırsız yapmak onun en büyük hobisi. Zoya adlı hırsız karakter Çalmayı gerçekten iyi başarıyor ve her kadın gibi zengin olmak istiyor. Oldukça sempatik tasarlanmış karakterleri seveceğinizden kuşkum yok hepside çok güzel karikatürize edilmiş.

Ülkelerini kurtarmak için bir araya gelen 3 karakterde farklı özel yeteneklere sahip. Oyun esnasında karakterler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Oyun’u oynarken belli bölümlerden geçebilmek için karakterler arasında geçiş yapabilmek şart kılınmış. Belli bir karakteri seçip sürekli ben bu karakterle oynacağım gibi bir durum yok. Örnek verecek olursak amadeus’un özel yeteneği nesneleri haraket ettirebiliyor olması. Belli kısımlarda kutuları hareket ettirip, onların üstüne çıkarak devam etmeniz gerekiyor. Pontius ise dev kılıcıyla önüne geleni indiriyor, duvarları taşları kırabiliyor. Oyunda zaman zaman beceri puanları kazanıyorsunuz ve bu beceri puanı karakterlere yeni özellikler katıyor. Trine 2 aksiyon katagorisinde bulunmasına rağmen aksiyon efektleri ve senaryosu oldukça zayıf kalmış.  Bölümleri geçerken daha yoğun olarak karşınıza çıkan bulmacaları çözmek zorundasınız. Aşağıda bulunan Trine 2 Trailer izleyerek hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir