Kapat
Oyun İnceleme 176 0

Star Wars: The Old Republic

Star Wars hayranlarının 4 yıldır sabırsızlıkla beklediği The Old Republic raflarda yerlerini aldı. Efsane oyun geliştirici BioWare, star wars çılgınlığının kaldığı yerden devam edeceği müjdesini verdi.  MMO Role Playing katagorisindeki oyun online olarak oynanıyor ve star wars hikayesine herkesin ayak uydurarak (rol yaparak oynamak) hareket ettiği sanal bir dünya’dan oluşuyor.

Bazı görevler alıp, bir grup diğer oyuncularla birlikte bazı yaratıkları öldürmeye gidiyorsunuz ve bu yaratığın içinden size bazı ödüller çıkabiliyor. Bu ödüller arasında özel zırh ve silahlar yer alıyor ve bu silahları kullanabilmeniz için level atlamanız gerekiyor. Ayrıca kısa yol tuşlarıyla karakterinizin özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Hemen hemen tüm aktörlerin karakteri ile en yapmacık diyaloglar bile yüksek kalitede seslendirilmiş.

Oyunda bir diğer dikkat çekici tarafı ise mekanların oldukça devasa olması. Fakat dikkat edecek olursanız bunların hepsinin göz boyama ve arka fondan ibaret olduğunu anlıyacaksınız. Zira oynanılabilir mekanlar bu devasa mekanların ufak bir kısmından ibaret oluyor. Örnek verecek olursak Coruscant’taki uçan taksiler sizi biryerden diğer yere taşırken harika bir manzaraya şahit oluyorsunuz ama oynanılan mekana geldiğinizde bu devasa mekanların ufak bir kısmını oluşturduğunu görebiliyorsunuz.

Oyun geneline baktığınızda herşey oldukça güzel lakin bir görevden diğerine gitmek saatler alıyor buda oyuncuları oldukça sıkıyor. Bir diğer önemli husus ise oyunun aylık ücretleri. Bilindiği üzere Star Wars: The Old Republic pay to pay yani aylık belli bir ücret karşılığında oyun sunucularında oynayabiliyorsunuz. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre Star Wars: The Old Republic’i oynamak için aylık $14.99 veya €12.99 ödememiz gerekecek. Ayrıca oyunu satın aldığınızda 1 aylık ücretsiz oynama hakkı kazanıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir